top of page
валицкая.jpg

12-ступнева програма психолога Наталі Валіцької

Ціль програми

 

Психолог Наталія Валіцька розробила програму "Школа Еволюції", яка спрямована на покращення різноманітних навичок у дітей різного віку, зокрема тих, що перебувають у складних життєвих обставинах. Програма надає можливість розвивати тілесний, емоційний, ментальний та ідеологічний інтелект у дітей. Крім того, вона допомагає зрозуміти дітям, що будь-які якості можуть бути натреновані так само як м'язи.


 

Короткий опис програми

 

В рамках даної психологічної програми проводиться комплексна робота з чотирма видами людського інтелекту: тілесним, емоційним, ментальним та ідеологічним.

 

  • Тілесний інтелект охоплює здатність розуміти та використовувати фізичний досвід для розв'язання проблем та досягнення мети.


Розвиток цього виду інтелекту корисний для поліпшення виконання фізичних завдань, що потребують координації рухів та співпраці з іншими людьми. У дитини тілесний інтелект починає формуватися з народження, а в садочку він розвивається комплексно з емоційним. Діти навчаються розпізнавати та виражати свої емоції безпечно.
 

  • Ментальний інтелект включає розуміння причинно-наслідкових зв'язків та засвоєння вмінь. Працюючи з ментальним інтелектом, ми навчаємо дітей передавати інформацію покроково без емоцій, бути модератором та лідером, і контролювати результат.
     

У старшому шкільному віці активно розвивається ідеологічний інтелект, який формує переконання, принципи та межі, що визначають нашу поведінку. Належне виховання дітей є важливим для створення майбутнього, де люди розуміють та приймають закони та межі, встановлені ідеологією.
 

Для роботи з кожним видом інтелекту виділяється по три модулі програми, деякі з яких можуть поєднувати роботу з кількома видами інтелекту, наприклад, ментальним та ідеологічним.

 

Опис 12 модулів

 

Тілесний інтелект

Модуль "Медуза" зосереджується на тому, як навчити дітей розслаблятися та відновлюватися. У рамках цього модуля діти вчаться рухатися вільно та довіряти простору навколо себе.
 

Модуль "Риба" зосереджується на розвитку рухового інтелекту та наданні дозволу дітям на рух. Під час занять ми спостерігаємо за дітьми, як вони взаємодіють зі своїм тілом та з іншими людьми, і допомагаємо їм зрозуміти, які фактори можуть блокувати їх рухи.
 

Модуль "Ящірка" навчає дітей, як правильно переживати фізичні та розумові навантаження та знаходити кращі способи для відновлення. Ми допомагаємо дітям зрозуміти, що в складних ситуаціях, які вимагають більше зусиль, ніж зазвичай, важливо не жаліти себе, а знайти силу перемагати.

Емоційний інтелект

Модуль "Миша" навчає дітей радіти дрібницям та бачити в них цінне. Це допомагає дітям знайти силу відновлення.
 

Модуль "Тигр" зосереджується на розвитку лідерських якостей та наполяганні на своєму. Ми також вчимо, як підтримувати дитину, яка проявляє лідерство.
 

Модуль "Мавпочка"присвячений вмінню копіювати та наслідувати. Копіювання є важливим елементом швидкого навчання. Дитина навчається копіювати рухи, міміку, емоції інших людей. Це допомагає створити пластичність психіки та уникнути невдач. Діти вчаться грати різні ролі, що допомагає розвивати їхні здібності до акторської майстерності.

Ментальний інтелект

На модулі “Ритуальна людина” діти вивчають різні ритуали та навчаються створювати свої власні. Вони створюють ритуали для пробудження та засинання, вивчають ритуали, пов'язані з романтичними стосунками та етикетом, а також навчаються створювати загальноприйняті правила поведінки в суспільстві.
 

Модуль "Технологія" містить вивчення алгоритмів та технологій створення різних речей. Кожна дитина має можливість стати вчителем певної технології, щоб краще зрозуміти її техніку.

 

На модулі “Команда” діти навчаються працювати в команді та домовлятися між собою. Вони розвивають навички співпраці, слухання інших та взаємодії, що дозволяє їм створювати різноманітні речі, неможливі для створення наодинці.

Ідеологічний та ментальний інтелект

Модуль "Романтика" навчає відчувати романтику, віру в великі речі, кохання та те, що вони є особливими. Діти також вчаться бачити красу та створювати естетику.
 

Модуль "Ідеологія" допомагає дітям зрозуміти механізм створення країн з різними ідеологіями. Протягом модуля вони досліджують демократію та монархію, і створюють свою ідеальну країну.
 

Модуль "Смерть" вчить правильному ставленню до явища смерті. Діти вчаться відпускати минуле та бачити за кожним завершенням нову можливість. Діти можуть переглянути події зі свого життя та змінити своє ставлення до того, що минуло.

Результат. Які діти будуть після неї, що для них зміниться

 

В результаті участі у програмі діти стають більш відкритими у вираженні своїх емоцій, а також вчаться оптимально використовувати свої інтелектуальні здібності. Це позитивно відображається на їхньому особистому розвитку та взаємодії зі світом.

bottom of page